MENŲ (DAILĖS) BRANDOS EGZAMINAS 2023 / DARBŲ GALERIJA

Kasmet vieną pirmųjų abiturientai laiko Menų brandos egzaminą. Šiais mokslo metais dailės krypties egzaminą sėkmingai išlaikė penki mūsų gimnazijos jaunieji menininkai.
Egzamino baigiamojo darbo užduotį sudaro trys dalys: kūrybinis darbas, teorinis darbo aprašas ir pristatymas. Darbo pristatymas komisijai įvyko gegužės 2 d. Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijoje, kur apie savo idėją, meninį sprendimą bei kūrybinį procesą pasakojo apie 30 abiturientų iš skirtingų Vilniaus mokyklų.
Visas dailės egzamino paruošiamasis procesas trunka apie pusę metų, tad autoriai turi galimybę ne tik sukurti brandų meno kūrinį, pagilinti dailės pažinimo žinias, bet ir išgyventi kūrybinio proceso įvairiapusiškumą.
Išties galima pastebėti, jog pasirinktos mūsų abiturientų penkių kūrybinių darbų idėjos bei meniniai sprendimai labai skirtingi, originalūs. Kiekvienas iš autorių atsiskleidė per dailės kūrinį, sau iškeltus uždavinius bei pasirinktą meninę įgyvendinimo formą.
Džiaugiamės, kad du kūriniai dovanojami mokyklai ir papuoš gimnazijos interjero erdves – dėkojame autorėms Kamilei ir Ūlai.

Kviečiame susipažinti su autoriais bei jų kūrybiniais darbais:
• EMILIJA BUCHOVSKYTĖ (IV D) / „UKRAINOS PRAEITIS, DABARTIS, ATEITIS“ (mados dizainas)
• EMA STAŠAUSKAITĖ (IV A) / „GYVENIMO DŽIAUGSMAS / JOIE DE VIVRE“ (diptikas / mišri technika)
• KIPRAS SURGINEVIČIUS (IV B) / „SUSKILĘS LAIKAS“ (triptikas / mišri technika)
• KAMILĖ VIŠNEVSKAJA (IV B) / „BITĖS“ (diptikas / tapyba akrilu ant kartono). *Dovana mokyklai
• ŪLA ZAVACKAITĖ (IV B) / „GABIJA“ (erdvinė kompozicija / aliejinė, akrilinė tapyba ant medžio). *Dovana mokyklai

Darbo vadovė – dailės mokytoja Ramutė Baltrūnienė