DAILĖS DARBŲ PARODA „MANDALŲ RATAI SUKASI…“

Mokyklos priesalio galerija „pražydo“ I klasių gimnazistų sukurtais autoriniais mandalų piešiniais.

Mandala sanskrite reiškia ratą, žiedą. Dažniausiai tai – apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką, kai visi ornamentiniai motyvai ritmiškai juda aplinkui centrinį tašką.

Susipažinę su istoriniu bei prasminiu šio universalaus simbolio kontekstu, mokiniai gilinosi į šios unikalios kūrybos formos paslaptis.

Piešiant mandalą dažniausiai pavyksta nurimti, sudėlioti, harmonizuoti viską, kas „išmėtyta“ aplinkui, įsiklausyti į savo mintis bei jausmus. Mandalos piešimas gali būti kaip dienoraščio rašymas – kiekvieną kartą kuriama centruota kompozicija bus kitokia, talpinanti tos dienos emocijas, nuotaikas, išgyvenimus.

Mandala – tai vienybės, tvarkos ir harmonijos simbolis, kuris įvairiose pasaulio kultūrose egzistuoja daugiau kaip 2000 metų. Galima tik palinkėti, kad artėjant gražiausioms žiemos šventėms, Pasaulis prisimintų tikrąsias vertybes: savo dvasinę prigimtį, žmoniškumą, vienybę, harmonijos dėsnius.

Informaciją bei nuotraukas pateikė dailės mokytoja Ramutė Baltrūnienė