„Tu gali parašyti savo knygą!“– tikina gimnazistus mūsų bibliotekininkės  

Tradicinę knygų rekomendacijų rubriką šįkart pristatome kiek netradiciškai – mūsų biblioteka rekomenduoja buvusių gimnazijos mokinių parašytas knygas.

Klausimus uždavė Neringa Kelertaitė (IV D)

Kokią knygą rekomenduotumėte skaityti laikraščio skaitytojams?

Šiuo metu gimnazijos bibliotekoje pristatome buvusių gimnazijos mokinių knygų lentyną, kurioje pateikiame informaciją apie gimnaziją baigusius mokinius, parašiusius knygas, išvertusius užsienio šalių autorių kūrinius į lietuvių kalbą arba iliustravusius knygas. Tad kviečiu užeiti į biblioteką susipažinti su pateikta informacija, pavartyti knygų lentynoje esančias knygas, pasirinkti kurią nors iš jų perskaityti. O galbūt jus sudomins kuri nors kita pristatoma knyga, kurios šiuo metu negalime pasiūlyti, ir jos paieškosite kitose bibliotekose.

Kaip atradote šias knygas, kaip jus pasiekia informacija apie knygas, kurias parašo buvę gimnazijos mokiniai?

Mūsų gimnazija jau skaičiuoja 35-tuosius metus. Per tą laiką ji išugdė nemažai žmonių, kurie žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Norime paskatinti dabartinius gimnazijos mokinius susipažinti su buvusių mokinių veikla ir pasirinktomis profesijomis. Bibliotekoje renkame informaciją, straipsnius žiniasklaidoje apie buvusius gimnazijos mokinius. Buvę mokiniai sugrįžta į gimnaziją ne tik susitikti su juos mokiusiais mokytojais, klasių vadovais, pasveikinti įvairių švenčių proga, bet ir susitikti su esamais mokiniais bei pasidalinti patirtimi, papasakoti apie savo studijų, profesijos ar gyvenimo kelio pasirinkimą. Apie mokinius mums papasakoja ir buvę jų klasių vadovai, juos mokę mokytojai.

Kokias buvusių mokinių parašytas knygas turite bibliotekoje?

Šiuo metu bibliotekoje turime tris buvusių gimnazijos mokinių parašytas knygas:

  • Lino Kojalos, Lietuvos VU TSPMI dėstytojo, Rytų Europos studijų centro direktoriaus, knygą „Baltieji rūmai ir Lietuva: Bushas, Obama, Trumpas..?“;
  • Manto Žmuidinavičiaus (sceninis pseudonimas Wizard) – iliuzionisto, tarptautinių konkursų laureato, metodinės medžiagos pradedantiesiems iliuzionistams sudarytojo – knygą „Kaip pradanginti dramblį“, kurioje su pradedančiaisiais dalijasi magijos paslaptimis;
  • Beatos Tiškevič – diplomuotos aktorės ir platformos lt bendraįkūrėjos – knygą, autobiografinį romaną, „Beveidžiai“.

 Kokiai amžiaus grupei siūlytumėte skaityti šias knygas?

Knygas siūlyčiau pasirinkti pagal dominančias temas / sritis arba mėgstamą knygos žanrą. Besidomintiems politika tiktų L. Kojalos knyga, besidomintiems magija – M. Žmuidinavičiaus, o mėgstantiems romanus psichologijos tema  – B. Tiškevič.

Gal galėtumėte pasakyti ką nors apie šias knygas, kas suintriguotų būsimą skaitytoją?

Tai, kad šias knygas parašė buvę gimnazijos mokiniai – pati didžiausia intriga!

Antroji intriga: visos trys knygos yra labai skirtingos, savaip įdomios bei įtraukiančios, kaip ir visi trys jų autoriai, visuomenėje gerai žinomi žmonės, pasirinkę skirtingas profesijas ir tvirtai žengiantys skirtingais – kiekvienas savo – gyvenimo keliais.

Trečioji intriga – kilusi mintis ir palinkėjimas visiems gimnazijos mokiniams:

Mielas gimnaziste,

perskaityk ar pavartyk buvusių gimnazijos mokinių parašytas knygas ir suprasi:

kuo bebūtum, ką beveiktum, o galbūt net ir kiek kartų bekeistum veiklos kryptį –

Tu gali parašyti savo knygą!

Mes jos lauksime gimnazijos bibliotekoje.

Sėkmės!

Gimnazijos laikraščiui „Gabijos balsas“ – bibliotekininkė Diana Stanevičienė

Pritaikyta